czwartek, 4 października 2012

PRZEDPREMIEROWA RECENZJA "HEROSÓW"

W sieci pojawiła się już przedpremierowa recenzja antologii "Herosi" wydanej nakładem wydawnictwa Powergraph. Napisał ją dla Kawerny Bartek "Zicocu" Szczyżański. My cytujemy dla Was z przyjemnością ten kawałek: 
Paweł Paliński, Rafał Kosik i Robert M. Wegner zaprezentowali bardzo oryginalne podejście do tematu Herosów. Żaden z nich nie przeniósł czytelnika do świata wypełnionego potworami, które potężny superbohater mógłby godzinami mordować – wykreowali za to uniwersa przyszłości, gdzie ludzie potrzebują obrońców. Moje usta milczące, moje dłonie rdzawe to opowiadanie postapokaliptyczne. Jego protagonista, dręczony przez dylematy, postanawia dokonać czegoś wielkiego: zamordować najważniejszych ludzi w wiosce. Paliński nastrój tekstu opiera na opisach zgubienie działającej na ludzką psychikę rzeczywistości. Udaje mu się przenieść na czytelnika emocje związane z koszmarami codzienności, dzięki czemu opowiadanie wciąga jak odkurzacz. To kolejny mocny punkt antologii.
A więc Paweł znów "wciąga jak odkurzacz"... właśnie na to liczyliśmy ;)

Trikketowa recenzja - przy sprzyjających wiatrach - już niedługo

Wam na koniec zostawiamy LINK, pod którym znajdzie całość recenzji Bartka.

Nie zapominajcie, że przed nami jeszcze jeden świetnie zapowiadający się tekst, mianowicie: już kilka razy wspomniane przez nas opowiadanie "Wszyscy jesteśmy dziećmi BOG-a", które znajdziemy w nadchodzącej wielkimi krokami antologii "SCIENCE FICTION PO POLSKU" (wydawnictwo PaperBack).

Jeszcze niezrzeszonym i milczącym braciom i siostrom fanom życzymy, by obie historie dodatkowo zaostrzyły ich apetyty na zapowiedzianą już powieść Pawła. 

Stay tuned!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz