czwartek, 27 września 2012

WRZEŚNIOWE REWELACJE

Przechodząc do rzeczy: ostatnio my, fani, możemy cieszyć się rosnącą liczbą newsów dotyczących Pawła i jego twórczości. Zacznijmy od nadchodzącej wielkimi krokami antologii "SCIENCE FICTION PO POLSKU", która ma zostać wydana nakładem wydawnictwa PaperBack. Antologia ta powstała w wyniku organizacji konkursu, będzie więc zbiorem wyjątkowym, bo gromadzącym w jednym miejscu teksty amatorów i profesjonalistów. Znajdziemy w niej opowiadania osób takich jak: Artur Laisen, Piotr Sarota, Szymon Stoczek, Istvan Vizavary (laureaci konkursu), Jakub Ćwiek, Dariusz Domagalski, Agnieszka Hałas, Paweł Paliński, Andrzej W. Sawicki oraz Milena Wójtowicz. Niedawno wydawca umieścił na fejbuku trzy wersje okładki zbioru i zbierał opinie na ich temat. My prezentujemy jedną, resztę znajdziecie tutaj.

***

Ostatnio miała miejsce publikacja premierowego opowiadania Pawła w czeskim e-zinie Howard. Tekst oczywiście do przeczytania w czeskiej wersji, czekamy na polski oryginał. 

***

Na początku przyszłego roku ma ukazać się powieść "Twoje oczy rejestrują śmierć", tak więc wreszcie przekonamy się, na co stać Pawła w przypadku dłuższych form opowieści. Powieść ta ma ukazać się w serii "Kontrapunkty" wydawnictwa Powergraph.

***

Co oprócz tego? W październiku jeszcze jedna antologia z opowiadaniem Pawła, niedługo również ukaże się kolejny wywiad, tak więc w najbliższym czasie będziemy mieli dużo do czytania i równie dużo do wyczekiwania!

***

Wrzesień dobiega końca, a wraz z nim kończy się czas na wysyłanie opowiadań na nasz konkurs MOJE CIAŁO, MOJE WIĘZIENIE. Co było łatwe do przewidzenia: im bliżej końca, tym więcej prac otrzymujemy każdego dnia. Pracujecie w pocie czoła, przysyłacie nam masę tekstów, a pierwsze strony, zdania, akapity wielu z nich brzmią niezwykle obiecująco! Wiele osób prosi w mejlach zgłoszeniowych o potwierdzenie odbioru pracy. Rozumiemy Waszą troskę o to, by opowiadania zostały zauważone i przeczytane przez jury i apelujemy: cierpliwości. W miarę możliwości możemy takie potwierdzenie wysłać, dajcie nam jednak na to trochę czasu. Warto przy okazji dodać, że nasz gmail sprawdza się znakomicie i nic nie powinno nam umknąć :) 

To na razie tyle, jeśli chodzi o sprawy 'organizacyjne'. 

Wprawdzie dopiero przed nami ocenienie prac i wyłonienie zwycięzców, lecz już teraz - biorąc pod uwagę ogrom waszych pozytywnych komentarzy oraz tego, jak niektóre osoby starały się bezinteresownie wesprzeć nasz konkurs na poziomie informacji - traktujemy CIAŁO-WIĘZIENIE jak sukces zachęcający do zainicjowania podobnych eventów w przyszłości. Temat przewodni konkursu na tyle przypadł Wam do gustu, że już teraz pytacie o to, czy będzie taki sam w przypadku kolejnych edycji konkursu. Bardzo nas to cieszy, to po pierwsze. Po drugie: na razie niczego nie obiecujemy i nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć na pytania tego typu, lecz możecie być pewni jednego: na pewno nie jest to ostatni konkurs na opowiadanie grozy.

No, chyba, że jednak dopadnie nas ten nieszczęsny koniec świata...

}:-)

Stay tuned! 

PS PAWŁOWI STUKNĘŁA NA FACEBOOKU PIERWSZA SETKA "LAJKÓW"! ŚWIĘTUJEMY, CIESZYMY SIĘ I... PRACUJEMY NA NASTĘPNĄ! :) 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz