PAWEŁ PALIŃSKI




Urodzony w 1979 roku w Warszawie. Debiutował w „Fahrenheicie", następnie pojawił w „Nowej Fantastyce". Wniósł swój drobny wkład do antologii horroru „Pokój do wynajęcia" i „Trupojad". Zebrał za te dokonania dobre i złe recenzje - tych dobrych uzbierało się odrobinę więcej. W Fabryce Słów zadebiutował w 2009 roku autorskim zbiorem opowiadań „4 pory mroku”. To wszystko wydarzyło się na przestrzeni czterech ostatnich pracowitych lat. Po ukończeniu stołecznej uczelni w 2005 roku, gnany tolkienowską wręcz tęsknotą, wybrał dobrowolne wygnanie i ruszył na południe Polski - w stronę gór.
Obecnie przemierza Kotlinę Sandomierską.
Góry wydają się coraz bliższe.

(Fabryka Słów)
Urodził się w 1979 roku w Warszawie i tam od niedawna mieszkał. Z wykształcenia lekarz medycyny. Uwielbia literaturę amerykańską (Steinbeck, Kesey, King, Faulkner, Updike, Dick, Chandler). Interesuje się inteligentnym horrorem, tzn. lekceważy przerażaczy zza ocenu, a kocha reżyserów w rodzaju Lucia Fulci i Daria Argento. Uwielbia "Suspirię" i "Profondo rosso". Jest fanatykiem serialu "Miasteczko Twin Peaks" i twórczości Davida Lyncha. Chodzi po górach. Do tej pory ukazały się tylko dwie krótkie teksty Pawła (z gatunku "polish-folk-thriller") - pojawiły się w periodyku internetowym "Fahrenheit" (Fahrenheit.eisp.pl, numer 45[XLV] - chodziło o zakład i dowód, że potrafi napisać coś w konwencji Andrzeja Pilipiuka). (mp)

(z notki zamieszczonej w 287 numerze Nowej Fantastyki)

(...) ur. W 1979 w Warszawie. Absolwent Uniwersytetu Medycznego. Obecnie mieszka i pracuje w Stalowej Woli. Autor 4 pór mroku- zbioru opowiadań bardzo dobrze przyjętego przez krytykę. O jego dokonaniach magazyn Esensja pisał „groza w stanie czystym”. Od chwili debiutu doceniany przez wielu poczytnych literatów. Uznany przez Jacka Dukaja za jednego z pisarzy młodego pokolenia „stworzonych do przekraczania konwencji”. Uczestnik wielu interesujących antologii. Jeden ze współautorów hołdu dla Stanisława Lema pt: Głos Lema wydanego przez wydawnictwo Powergraph. Pracoholik, książkoholik, życioholik. W nieustającym ciągu.

(Papierowe Myśli)